Wspaniałomyślny poddany Bogu Serafin Kaszuba

Wspaniałomyślny poddany Bogu Serafin Kaszuba

20 kwietnia 2020 3 przez Marysia

Każdy spośród nas czasem napotyka na swojej drodze tyle nieprzyjemności, że możemy się w nich zapomnieć. Nieraz gubimy sami siebie, zapominamy kim jesteśmy, widzimy dookoła tak dużo złych rzeczy, które dzieją się każdego dnia, że przestajemy widzieć sens. Właśnie wtedy potrzebujemy kogoś, kto może nam wskazać nadzieję, kto dzięki swojemu przeznaczeniu pokazuje nam, iż na końcu naszej podróży to wszystko nabierze sensu. Gdy potrzebujemy właśnie takiego natchnienia warto wczytać się w żywot szanownego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Mężczyzna o wielkim sercu, wytrwałości, a głównie przeogromnej chęci wspomagania innych oraz wsparcia modlitwą bądź podniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego życiorys jest naprawdę godny przeczytania, aby przypomnieć sobie, że takie osoby faktycznie istnieli i my potrafimy się dzisiaj na nich wzorować.

Cierpliwa wiara

Poczciwy sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie imię zostało mu przyznane w 2017r. Dzięki wszystkich heroicznym czynom, jakich osiągnął za życia. Dzięki niezachwianej wierze oraz trwałej pomocy wiernym. Niełatwo jest nam zaufać w to, iż ktoś taki naprawdę spacerował po tej ziemi, człowiek tak głęboko oddany Bogu. Na www stronie oddanej jego osobie odnajdziemy:

 • życiorys,
 • stwierdzenie ludzi, którzy posiadali możliwość go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa oraz kazania,
 • myśli,
 • nagrania z wspomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • okazja przekazania ofiary pieniężnej, ażeby osoba tego zacnego sługi Bożego była wyjątkowo popularna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który kilkanaście razy otarł się o śmierć, który był śledzony przez instytucje, skazany za rzeczy, jakich nie dokonał, skazany tylko dlatego, że chciał wypowiadać słowo Boże. Przemieszczałsię z miejsca na miejsce, tak by w określonym okresie zostać bez dachu nad głową, przez wiele swoich ostatnich lat bycia nie miał określonego zameldowania. Chodził i wypowiadał słowo Boże oraz wspierał tych co upadali mimo wielkiego własnego ciężaru, który miał na własnych barkach. Pomimo tych wszystkich niedogodności, które był zmuszony pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której dominowała duża radość bycia. Ponadto był wyjątkowo ubogi, ale wcale o to nie dbał. Spożywał to co podarowali mu ludzie, jedyne finanse jakie posiadał sprzedawał na bilety autobusowe, żeby jechać do pozostałych miast oraz rozszerzać swoją wiarę i nadzieję w doskonalsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich czynów, był fakt, że uczestnicząc w niejednych wysiedleniach Polaków, za każdym razem mówil, że chociaż dwie osoby zostały on będzie trzecią. Przenigdy nie opuścił nikogo kto mógłby potrzebować wsparcia duchowego. Obojętne było dla niego jaka konsekwencja może go zastać, otarł się o śmierć mnóstwo razy, mimo to nigdy się nie poddał. Nie był zainteresowany dobrami materialnymi, nie interesowało go to jak wygląda, nie potrzebował podobać się innym. Jedno czego chciał to kościół, modlitwa i ludzie, marzył ich gromadzić. Dzięki swojej silnej wierze podarował otuchy Polakom, utwierdzał w przekonaniu, iż to dobro zwycięży, nieważne jak dużo zła jest około, zło jest wyłącznie przejściowe.

Uruchom szczęście

Każdy nieważne w jakiej sytuacji życiowej się znaleźliśmy, warto zerknąć na www stronę oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Była to bowiem osoba:

 • otwarty,
 • o pewnej wierze,
 • kompletnie oddany Bogu,
 • ciągle pomagający innym.

Wszyscy na pewno się zgodzą, iż takich ludzi potrzebujemy wśród nas. Jednak nieraz wystarczy myśl o nich. Pomaga to nam odzyskać nadzieje, wiarę i chęć. A co więcej powoduje to, że sami pożądamy być lepszymi ludźmi.