Kim jest fotograf

15 marca 2014 7 przez admin

Fotografik jest osobą, przede wszystkim doświadczoną w swoim zawodzie, ukończył on już kursy wstępne, doznał smaku porażki, wyspecjalizował się w tym, co robi i jest w stanie okazać udokumentowane przez siebie fotografie będąc z nich dumny. Osoby, jakie dopiero rozpoczynają pracę w tym zawodzie w większości nie zasługują na to miano. Takich osobników powinniśmy się wystrzegać, gdyż nie potrafią oni jeszcze stworzyć nic interesującego i ich zdjęcia potrzebują jeszcze dużo czasu i ćwiczeń, żeby stać się zdjęciami godnymi miana fotografa.

Fotografik towarzyszy także parze młodej jak i gościom przez cały czas trwania wesela tudzież uroczystości ślubnej. Zadanie fotografa polega na tym, że zdoła wtopić się w trwające uroczystości i wykonywać niepowtarzalne zdjęcia. Każdy fotografik posiada również swoją cenę. Im tańszy, zadanie fotografa tym gorsze są jego posługi i jakość zdjęć także nie wprawia nas w przepełnione szczęściem zmieszanie. Przeto wybierając fotografa na wesele liczmy się z tym, że im bardziej się on szanuje tym bardziej zależy mu na wykonywanej przez siebie funkcji i wkłada on w nią więcej serca.

Fotografowanie ludzi jest jedną z najtrudniejszych zdolności w robocie fotografa, musi się on borykać z różnymi przeszkodami, takimi jak przykładowo pytania osób fotografowanych niemających zaufania do fotografa, myślących, że ich zdjęcia mogą zostać wykorzystane w późniejszym okresie do intymnych zamysłów zarobkowych fotografa i wiele, wiele innych. Zwłaszcza pragnąc fotografować ludzi należy być względem nich otwartym i godziwym. Fotografik musi zdawać sobie sprawę z tego, że ma przed sobą nie lada wyzwanie, jak wszyscy fotografowani chcemy wyjść na zdjęciu jak najpoprawniej, staramy się akceptować jak najlepsze pozy i przy dowolnej sesji, nawet tej najmniejszej kryjemy w sobie bojaźń przed wynikiem fotografowania. Fotografik artystą musi być, umieć urobić fotografowaną personę, że to co uważa ona za swoje wady, to faktycznie jej zalety, iż nie ma się czego obawiać, bowiem sama wybierze zdjęcie, na jakim według niej najodpowiedniej wygląda i ta ulotna chwila zostanie zatrzymana w aparacie, a pozostałe zostaną anulowane, o ile się to potrafi, to zdjęcie otrzymujemy podane na tacy.