Znakomity czas, by zapoznać się z wspaniałymi roślinami

Znakomity czas, by zapoznać się z wspaniałymi roślinami

13 grudnia 2020 3 przez Agnieszka

Pomimo zimnych dni, które bez wątpliwość nadeszły, chłodne miesiące, to odpowiedni czas, aby rozpocząć planować wiosenne porządki. Wiosenne porządki nie tylko w domu, jednak przede wszystkim w ogrodzie. Teraz jest najlepszy czas, żeby zapoznać się z kilkoma cudownymi roślinami, które na wiosnę powinny znaleźć się w Twoim ogrodzie i zapewnić Ci niesamowite doznania wizualne. Posiadamy trzy niesamowite rośliny, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania, a chociażby i więcej:

  • szałwia omszona,
  • hortensja bukietowa,
  • budleja trójkolorowa.

Znakomita szałwia

Szałwia omszona jest rośliną, która kwitnie aż do 40 cm. Jest zdecydowanie dużą znaczącą i zadowalającą oko roślinom. Jej kwiaty to półkuliste zbite kwiaty. Jej wspaniałe kolory cieszą oko od czerwca do września. Płatki jej kwiatów są w kolorach jasnego różu, przez wyrazistą fuksję, aż po ciemny fiolet. Miłośnikom tych właśnie odcieni na pewno przypadnie do gustu. Szałwia najpiękniej prezentuje się w grupie. Planując ogród na wiosnę uwzględnij sporą rabatę na właśnie tę sadzonkę. Posadź kilka sadzonek blisko siebie i daj się zaskoczyć gęstym różowo-fioletowym nakładem, który stworzą wspaniałe kwiaty tej rośliny. Zwróć uwagę, żeby posadzić roślinę w jasnym miejscu, gdyż właśnie wtedy rozrośnie się jej pełny potencjał.

Świetna hortensja w Twoim kąciku ogrodowym

Hortensja bukietowa jak sama nazwa pokazuje posiada wspaniałe kwiaty, które idealnie nadają się do dekorowania wnętrz w formie stworzonych bukietów. Jej obwód jest olbrzymi i będzie perfekcyjny do ogrodów w których jest bardzo dużo przestrzeni, która koniecznie musi zagospodarowana. Kolejnym aspektem jest to, że dzięki olbrzymimi wymiarom idealnie nadaje się do tworzenia żywopłotu wokół posesji, które nie tylko będzie spełniające wymogi, jednak także piękny i pozowali cieszyć oko w ciepłe miesiące roku. Kwiaty rośliny pojawiają się praktycznie na każdej gałęzi, biorąc pod wzgląd rozmiary samego krzewu i masę pędów, ilość kwiatów w pięknych różowych kolorach będzie ogromna.

Budleja trójkolorowa idealna dla Twojego ogrodu

Ta roślina szczyci się najdłuższym czasem kwitnienia spośród wszystkich krzewów naszego regionu. Kwitnie bardzo bujnie. Stąd jej nazwa. Ilość kwiatów jakie wyrastają na roślinie jest tak duża. że żaden owad nie będzie mógł jej się oprzeć. Poza cieszeniem oka na licznych kwiatostanach rośliny możesz radować się niesamowitą ilością motylich gości przybywających na Twoją działkę. Ten kwiat bez wątpienia zaprasza mnóstwo motyli i właśnie z tego słynie. Budleja Trójkolorowa jest największą spośród wymienionych niesamowitych roślin. Ma do 2,5 metra wysokości. Jest wielce atrakcyjna i jest idealna do ogrodów, na działki i skwerki. Jej zaletą jest to, że bardzo mocno się rozrasta. Kupując jedną sadzonkę budlei trójkolorowej możemy być przekonani, że bardzo intensywnie się rozrośnie. Jest to powalająca roślina, wywołująca wspaniały efekt dla oka, a nie potrzebująca dużych zdolności w dziedzinie ogrodnictwa. Przychodzi czas projektowania nowych krzewów w ogrodzie. Jeżeli jeszcze nie wiesz co zrobisz w swoim ogrodzie, zastanów się nad nasze propozycje. Te trzy wspaniałe rośliny, szałwia omszona, hortensja bukietowa, budleja trójkolorowa są świetnymi propozycjami dla tych którzy są specjalistami, ale i dla osób, które są mocno zielone w temacie ogrodnictwa.

Artykuł został wydany przez administratora strony www szałwia omszona.