Praktyczny import samochodów z USA

Praktyczny import samochodów z USA

13 grudnia 2020 5 przez Agnieszka

Zawsze marzyłeś o nabyciu i przetransportowaniu samochodu z zagranicy, lecz miałeś wiele wątpliwości z tym związanych? Na ratunek przybywamy my – firma specjalizująca się w przewiezieniu samochodów i motocykli z zagranicy, a ściślej z USA. Naszą pełną ofertę są w stanie Państwo zobaczyć pod adresem internetowym imperialmotors.pl. Mnóstwo ludzi chciałoby kupić i importować auto z USA, lecz obawiają się oni, że w rzeczywistości otrzymają kota w worku. Pomijając to takie osoby nie mają pomysłu od czego mieliby począć, na jakiej zasadzie wyszukać wymarzone auto, solidnego sprzedawcę i jak przebiega cały proces takiego importu do kraju. Co więcej, ktoś kto nigdy tego nie robił lub nie ma porządnego rozeznania w tym temacie będzie obawiał się o koszty – w gronie takiego rodzaju osób krąży fałszywe przekonanie, że przewiezienie takiego pojazdu do kraju jest niewyobrażalnie kosztowne. Jest to warunek, który z miejsca likwiduje nam opcję, jaką jest zaimportowanie samochodu z USA. Nic bardziej mylnego. Naturalnie opłaty bez dwóch zdań są wyższe, niż gdybyśmy kupowali auto na miejscu, w kraju, ale nie jest to jakaś niewyobrażalna kwota.

Jak działa mechanizm sprowadzenia samochodów oraz motocykli z USA?

Import auta czy motocyklu z zagranicy ani trochę nie musi być zagmatwane. Powinniśmy wyłączenie posiadać ogólne rozeznanie, a temat ten okaże się nie taki przerażający. Na początek należy zainteresować się wynalezieniem pojazdu jaki nas ciekawi. Do naszej firmy mogą się Państwo zgłosić z już szczegółowo wyszukanym modelem, po uprzednim przewertowaniu stron internetowych, domów aukcyjnych i tak dalej. Jeśli nie, jak najbardziej służymy pomocą w doborze idealnego, wymarzonego samochodu. Trzeba wyłącznie, że nakreślą nam Państwo, co was szczegółowiej interesuje jeśli chodzi o samochód z USA. Trzeba jedynie sprecyzować pewne informację, a są to między innymi typ, marka, model, specjalne wyposażenie i tak dalej. Natomiast my ze swojej strony dołożymy wszelkich starań ziścić jakiekolwiek wymagania. Dalszym postępkiem jest określenie budżetu. Klient musi ustalić najwyższy koszt, naturalnie doliczeniem wszystkich opłat, transportu i prowizji. Musimy w takim samym stopniu tutaj wiedzieć, czy poza tym klient posiada jakieś nietypowe wymagania. Jeśli już wszystkie poprzednie sprawy zostaną dogadane to dalszym ruchem jest zawiązanie umowy na zakup samochodu lub motocykla z USA. Oczywiście obowiązkiem każdego klienta jest przekazanie depozytu na poczet dostarczanego motocykla. Taki depozyt i jego wartość są odpowiednio szybko ustalane pomiędzy stronami umowy i zawarte w niej. Istnieje jakiś podany czas, do którego musimy to zrobić. Jeśli nie spełnimy tego nakazu, nasz pośrednik nie będzie w stanie przystąpić do licytacji i cały proces importu samochodów i motocykli z USA zostanie wstrzymany. Taki wylicytowany i opłacony samochód trafia do naszej bazy przeładunkowej lub do pobliskiego portu w USA. W momencie kiedy auto zostanie rozładowany w Europie oczywiście zostanie poddany procedurom celnym. Później po dokonaniu opłat zostanie przewieziony prosto do klienta albo do naszego warsztatu. Ostatnim krokiem będzie wycena przez rzeczoznawcę i opłacenie akcyzy.

Wydatki importu aut i motocykli z USA

Każdy kto nie jest w temacie obawia się o wielkie koszty takiej czynności. W rzeczywistości wychodzi, że sprawa wcale nie wygląda tak dramatycznie. Oczywiście musimy nie zapominać, że jesteśmy zobligowani, by ponieść kilka odmiennych kosztów. Najbardziej oczywisty jest koszt motocykla wraz z podatkiem VAT. Dalej powinniśmy mieć na uwadze takie opłaty jak cło, akcyza, prawdopodobne prowizje domów aukcyjnych i oczywiście nasza prowizja jako pośredników. Są to koszty konieczne, które nas nie ominą jeśli pragniemy przewieźć samochód z USA. Dodatkowo dochodzi jeszcze koszt samego transportu (doręczenie do portu w USA, fracht morski, dostarczenie z portu europejskiego do domu klienta). Jeśli pragną Państwo dowiedzieć się więcej detali to prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Również mocno zapraszamy do zapoznania się z naszą całościową ofertą na stronie internetowej imperialmotors.pl.

Tekst został zamieszczony przez administratora strony samochody z USA.