Jak uczyć się fotografii

12 kwietnia 2014 6 przez admin

ażdy z nas powinien mieć pasję, dla której chce się rano wstać i poświęcić jej cały dzień. To właśnie takie rzeczy, sprawiają, że nasze życie nabiera kolorów.

Dla wielu osób taką pasją może być fotografia, jednak aby czerpać z niej maksymalną ilość przyjemności, koniecznie musimy nauczyć się wykonywać dobre zdjęcia. Tu jednak stajemy przed problemem, od kogo czerpać wiedzę i jak z niej korzystać. Ja stoję na stanowisku, że uczyć się trzeba w sposób praktyczny. Jest wielu teoretyków, których publikacje znajdziemy w internecie, a których wiedza nie zawsze jest odpowiednia do zastosowania w naszym przypadku. Przede wszystkim musimy samodzielnie eksperymentować, a znalezione rady i instruktarze traktować jako wskazówki, które warto wypróbować, ale których nie powinniśmy traktować jak porady objawionej. To samo zresztą dotyczy wiedzy, którą przekazują nam znajomi.

Nauka poprzez wyciąganie wniosków z błędów, które popełnimy, daje nam znacznie więcej korzyści, oraz jest dużo trwalsza. Niestety powiedzenie, że lepiej uczyć się na cudzych błędach nie zawsze jest prawdziwe. Tak, więc jeśli chcesz opanować sztukę fotografii, nie bój się popełniać błędów.