Odmienne wartości powietrza

Odmienne wartości powietrza

13 kwietnia 2021 2 przez Agnieszka

Różne własności powietrza zawiadamiają o tym, czy jest ono dla człowieka prawidłowe, bądź może absolutnie wręcz przeciwnie – niemożliwie szkodliwe i zanieczyszczające. Jednym z tych parametrów jest wilgoć powietrza, którą ludzie sami czasem sprostają wyczuć, bowiem dyskomfort powoduje człowiekowi zawsze przebywanie w zbyt suchych, czy nadmiernie wilgotnych pomieszczeniach. Hipotetycznie osuszacze powietrza mogą usuwać z lokali nadmiar wilgoci, tymczasem i tak nim się go zastosuje, na pewno warto dowiedzieć się, jaka wilgotność powietrza byłaby w ogóle dla człowieka stosowna. Jej właściwą wartość podają, ponieważ naukowcy, którzy cały czas śledzą warunki klimatyczne, w jakich różnorodnym ludziom przychodzi żyć.

Ile obejmuje perfekcyjna wartość wilgotności powietrza?

Nim się ją wskaże, warto przybliżyć się z ogólną formułą hasła „wilgotność powietrza”. A definiuje ono całą ilość wody, która ujawniła się w powietrzu danego wnętrza czy budynku. Zazwyczaj okazuje się ją w procentach, zatem przyjęło się, że świetna wilgotność powietrza dla domków mieszkalnych, bądź mieszkań powinna mieć 40-60%. Jeśli jest ona znacznie wyższa od tej normy, należy wykorzystać osuszacze powietrza www.lewaco.pl, które skreślą z budynku ewentualnie pomieszczenia zbyteczną ilość wody. Ewidentnie nie wolno go aplikować w tych miejscach, w których wilgoć powietrza jest zanadto niska, czyli osiąga wartość niższą aniżeli 40%. Jak ona oddziałuje na człowieka? Mianowicie może osuszać spojówki, prowadzić do chorób dróg oddechowych bądź generować przesuszenia skórne. Za obszerna wilgotność powietrza również nie jest wskazana, bo to ona jest główną przyczyną pojawiania się w mieszkaniach grzybów i pleśni. One powodują z kolei rozrost bakterii oraz drobnoustrojów, które przedostają się prędko do organizmu człowieka. Zauważając więc na wewnętrznych ścianach budynku objawy pleśni albo grzybów, należałoby sięgnąć po osuszacze powietrza, które znamiennie zmniejszą wartość wilgotności powietrza. Wywoła ją do optymalnej wysokości, jaka dla człowieka będzie teraz zapewne odpowiednia.

Jakim sposobem możemy umożliwić sobie świetne warunki do snu?

Na pewno staramy się podziwiać właściwości i możliwości snu, bez którego czujemy się całkiem niepotrzebni i wypruci z energii. Pilnujemy tego, ażeby przebywać w łóżku chociaż te 6 h dziennie, a gdy tylko pozwala nam na to nasz styl życia, rozciągamy ten czas do 8 h – porcji wręcz znakomitej. Niejednokrotnie aczkolwiek nawet po takim śnie nie czujemy się w pełni zregenerowani, szokując się, co doprowadza, że nasz sen nie jest nadto jakościowy. A być może osuszacze powietrza poradziłby sobie z taką okolicznością, bowiem jeśli to nadmiar wilgoci wywołuje u nas ciągłe wyczerpanie, musimy tą przyczynę wykluczyć. Zmieńmy zatem warunki swojej sypialni, a od tej pory dowolna, spędzona w niej chwila zezwoli nam niewątpliwie wypocząć. Na samym wstępie spróbujmy oszacować jakość powietrza, którym przychodzi nam wzdychać właśnie w tej sypialni. Prawdopodobnie to ono jest winowajcą odczuwanego przez nas dyskomfortu, zatem je musimy jakoś „poprawić” i wysprzątać. Samo wietrzenie pomieszczeń może tu nie wystarczać, albowiem gdy na ścianach naszego pokoju pojawił się teraz grzyb, ewentualnie stwierdzamy początki rozwijającej się pleśni, właśnie osuszacze powietrza podołają anulować ten problem. Rzeczywiście, jeśli w naszej sypialni istnieje wręcz przeciwna atmosfera, mianowicie duchota i suche powietrze, nie możemy stosować podobnego rozwiązania, bo tylko pogorszymy swoją sytuację. W takim wypadku zadziałajmy odmiennie, czyli doprowadźmy wnętrze do obszerniejszej wilgotności. Choćby domowymi i prostymi sposobami potrafimy ten skutek osiągnąć, umieszczając na ciepłych kaloryferach ręczniki oblane zimną wodą. Możemy ponadto zakupić specjalny nawilżacz powietrza i umieścić go blisko obok łóżka, aby włączyć go na chwilę przed pójściem spać. Również ten nawilżacz, jak i osuszacze powietrza mogą naprawić warunki klimatyczne naszej sypialni, ułatwiając nam zasypianie lub wzmacniając skuteczność naszego snu. Po tak luksusowym śnie na pewno poczujemy się dobrze.

Tekst został zamieszczony przez administratora strony internetowej www.lewaco.pl.