Błędy w pływaniu stylem klasycznym czynnikiem słabej wytrzymałości? 

Błędy w pływaniu stylem klasycznym czynnikiem słabej wytrzymałości? 

18 maja 2021 1 przez Agnieszka

Treningi, to oczywiście czysta przyjemność, ale powinniśmy zwracać uwagę na to, ażeby konkretne czynności wykonywać poprawnie. Okazuje się, iż w kwestii pływaków występuje różnorodna ilość podstawowych błędów. Na uwagę na na pewno zasługują problemy takie jak błędy w pływaniu stylem klasycznym. W realnym świecie będziemy je robić częściej niż nam się wydawało. Recz jasna w rzeczywistości wcale nie trzeba być nie wiadomo jak bardzo doświadczonym pływakiem, by błędy w pływaniu żabką się nie wyróżniały. Musimy wyłącznie:

  • ćwiczyć,
  • być zatwardziali.

Oczywiście zazwyczaj będziemy użytkowali z wiedzy, która zostanie nam przekazywana przez doświadczonych trenerów, tymczasem również w szczególności naszych znajomych. Niestety niekiedy brać za wzór inne osoby będziemy właśnie utrwalali u siebie błędy w stylu klasycznym. Czy więc jest jakaś przynosząca rezultaty metoda, aby wydobyć się z takich destruktywnych zwyczajów? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko skontaktować się z kimś doświadczonym albo czytać niezmiernie dużo publikacji poradnikowych, które pokazują jakie najczęściej występują błędy w żabce. 

Najpopularniejsze błędy w żabce

 

Na pewno, by odrobinę skorygować nasz sposób pływacki musimy wiedzieć jak w odpowiedni sposób składać ręce i nogi. Oczywiście żabka błędy, to będzie styl jeden z bardziej znanych, ale też zazwyczaj najczęściej w przypadku początkujących występują błędy, które będą nawracać. Jeżeli chodzi o pływanie żabką błędy najczęściej widziany, to na przykład poruszanie ramion i nóg, które nie są ze sobą połączone. Jak można się domyślić wówczas bardzo szybko będziemy się męczyć a oddech będzie przyspieszać. Przyczyną jest właśnie ta asymetria, a więc trzeba pamiętać o tym, aby zintegrować poruszanie przez nas przeprowadzane. Poza tym jednym z poważniejszych kłopotów jest błąd w pływaniu stylem klasycznym polegający na nieprawidłowym ułożeniu ramion na zewnątrz. Czasami wygląda na to, że nawet doświadczeni pływacy będą po prostu ręce rozstawiać nadto szeroko albo zanadto wąsko. Inny błąd w pływaniu żabką, to na przykład zbyt gwałtowne ruchy po fazie tak zwanego szybowania. Chodzi o poruszanie ramion na zewnątrz. Trzeba więc mieć bardzo duże mieć na oku takie podstawowe błędy i próbować przekonywać się do należytej postawy.

 

Błędy w żabce i zajęcia na sucho

 

Zdaje się że bardzo skuteczne również będą ćwiczenia na sucho. Wtedy również można dostrzec czy występuje błąd w stylu klasycznym i czy wszystkie ruchy są harmonijne. Ułamek osób korzysta nawet z takich metod jak zapisanie sobie na papierze wszelakich najprostszych kłopotów. W takim przypadku istnieje możliwość szybciej wyczytać się w tym jakie konkretnie błędy w żabce u nas występują i na czym konkretnie się najbardziej trzeba skupić. Taka interpretacja faktycznie może zdziałać cuda. Udowadniają, to zresztą doświadczeni trenerzy, którzy o stylach, takich jak żabka błędy wiedzą wszystko, ponieważ przygotowują zawodników do konkursów pływackich. Mylne jest już rozumowanie takie, że jeżeli przecież pływamy tylko okazjonalnie, to mało ważne tak naprawdę czy robimy to idealnie. Otóż pływanie żabką błędy robione prawidłowo, to będzie także wielka satysfakcja z rekreacyjnego pływania. 

Artykuł został podany przez zarządcę strony internetowej żabka błędy